Okresy ochronne

Z Tematy z wędkowaniem-encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Darmowe katalogi
Zrzutqwebryszarda.jpg
Darmowy qWeb Katalog Ryszarda
Dodaj wpis do katalogu
Zrzutseo-katalog-firm.jpg
Darmowy SEO Katalog Firm
Dodaj wpis do katalogu
Zrzutqwebs-egregator-stron.jpg
Darmowy qWeb Segregator Stron
Dodaj wpis do katalogu
Zrzutseo-katalog-ryszarda.jpg
Darmowy SEO Katalog Ryszarda
Dodaj wpis do katalogu

Powrót do strony głównej


Boleń okres ochronny: od 1 stycznia do 30kwietnia

Brzana okres ochronny: od 1 stycznia do 30 czerwca

Certa okres ochronny: w rzece Wiśle od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 września do 30 listopada; w rzece Wiśle powyżej zapory we Włocławku i w pozostałych rzekach od 1 stycznia do 30 czerwca.


Głowacica okres ochronny: od 1 marca do 31 maja


Lipień okres ochronny: od 1 marca do 31 maja

Łosoś okres ochronny: w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku od 1 października do 31 grudnia, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu łososia w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele, w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.

Miętus okres ochronny: na wszystkich wodach z wyjątkiem strefy na Odrze od ujścia rzeki Warty do granic z wodami morskimi od 1 grudnia do końca lutego


Pstrąg okres ochronny: w przypadku pstrąga potokowego od 1 września do 31 stycznia w rzece Wiśle i jej dopływach od jej źródeł do ujścia rzeki San, w rzece San i jej dopływach oraz w rzece Odrze i jej dopływach od granicy państwowej z Republiką Czeską do ujścia rzeki Bystrzycy oraz w rzece Bystrzycy i jej dopływach. W pozostałych wodach od 1 września do 31 grudnia.

Okres ochronny dla pstrąga tęczowego nie obowiązuje.

Sandacz okres ochronny: od 1 stycznia do 31 maja

Sieja okres ochronny: od 15 października do 31 grudnia


Sum okres ochronny: 1 listopada do 30 czerwca* w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 marca do 31 maja.

Szczupak okres ochronny: od 1 stycznia do 30 kwietnia.

Świnka okres ochronny: od 1 stycznia do 15 maja


Troć okres ochronny: w rzece Wiśle i jej dopływach powyżej zapory we Włocławku od 1 października do 31 grudnia, w pozostałym okresie obowiązuje zakaz połowu troci w czwartki, soboty i niedziele, na odcinku rzeki Wisły od zapory we Włocławku do jej ujścia od 1 grudnia do końca lutego; w okresie od 1 marca do 31 sierpnia obowiązuje zakaz połowu w piątki, soboty i niedziele, w pozostałych rzekach od 1 października do 31 grudnia.Okresy ochronne ryb, to czas, w którym łowienie danych okazów jest zabronione. Okresy ochronne ryb zbiegają się w czasie przede wszystkim z momentem największego rozrodu danych gatunków, kiedy powinny być poddane szczególnej ochronie. Okresy ochronne ryb.


--Ryszard Gołębiowski (dyskusja) 11:19, 20 maj 2014 (CEST)