Gruntowa

Z Tematy z wędkowaniem-encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ksiazka1-rb100.jpg
Jeśli posiadasz wiedzę na ten temat, którą jesteś w stanie zapełnić, kliknij po prostu zakładkę "Edytuj" na górze strony. Będziemy wdzięczni za każdy, choćby najmniejszy wkład w tworzenie strony encyklopedii.
Seorg.jpgDarmowy Katalog Stron
Dodaj wpis do katalogu


Powrót do spisu metod połowu

Metoda gruntowa.[edytuj]

Spławiki

Metoda gruntowa jest najbardziej rozpowszechnioną i najbardziej popularną metodą amatorskiego połowu ryb. Dwa rodzaje metod: spławikowa i bezspławikowa.

Najprostszym sposobem połowu jest metoda gruntowa bezspławikowa , polegająca na umieszczeniu przynęty na łowisku i przytrzymaniu jej przy dnie za pomocą pojedynczego ciężarka , zwykle przelotowego. Branie sygnalizowane jest na żyłce bombką, elektronicznym sygnalizatorem brań lub przy połowie wędziskami specjalnymi (wincklepicker) drgnięciem (wygięciem lub wyprostowaniem) szczytówki wędziska.

Metoda gruntowa spławikowa polega na umieszczeniu i utrzymaniu przynęty wraz z elementami zestawu na dnie łowiska(spławik częściowo zanurzony).

Jest jeszcze metoda tak zwana przepływanka z przytrzymywaniem. Polega ona na przytrzymywaniu płynącego zestawu ( na rzece).

--Ryszard Gołębiowski (dyskusja) 15:53, 25 kwi 2014 (CEST)Powrót do spisu metod połowu