Dobrzyca

Z Tematy z wędkowaniem-encyklopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ksiazka1-rb100.jpg
Jeśli posiadasz wiedzę na ten temat, którą jesteś w stanie zapełnić, kliknij po prostu zakładkę "Edytuj" na górze strony. Będziemy wdzięczni za każdy, choćby najmniejszy wkład w tworzenie strony encyklopedii.

Powrót do spisy miejscowości

Dobrzyca[edytuj]

Dobrzyca
Dobrzyca
Państwo 22x20px Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat pilski
Gmina Szydłowo
Sołectwo Dobrzyca
Liczba ludności (2013) 460
Strefa numeracyjna 067
Kod pocztowy 64-930
Tablice rejestracyjne PP
SIMC 0529812

Dobrzyca na mapie


Wieś Dobrzyca położona jest na trasie Piła - Szczecinek w odległości 5 km od Piły jadąc drogą krajową Nr11 . Powiat Pilski , Gmina Szydłowo.

Miejscowość znana była już w XVI wieku jako należąca do starostwa ujsko-pilskiego . Dobrzyca to pięknie położona osada leśna, szczególnie upodobali sobie ją mieszkańcy Piły. Ulica Baśniowa przypomina podmiejską dzielnicę. Wśród iglastych drzew stoją okazałe domy, otoczone zadbanymi ogrodami.

Największy rozkwit wsi to lata 80... dzięki Lasom Państwowym,które wybudowały kilka bloków mieszkalnych dla pracowników.Mieszka tu obecnie 460 mieszkańców a na początku lat 80.. zaledwie 100 .

Dobrzyca słynie z rzek i elektrowni. We wsi swoje koryta krzyżują trzy rzeki : Gwda , Piława i Głomia, na których postawione są trzy elektrownie wodne. Duża ilość lasów te walory decydują, że miejscowość jest atrakcyjna turystycznie, oraz dobre tereny grzybowe.


GaleriaSzkółka Leśna w Dobrzycy[edytuj]

Szkółka leśna nie służy tylko do hodowli runa leśnego, ale też jest atrakcyjnym miejscem na wypady po za miasto. Jest to Punkt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Jest w nim sala dydaktyczna dla dzieci i młodzieży. W Dobrzycy istnieje też Gospodarstwo Szkółkarskie.--Ryszard Gołębiowski (dyskusja) 13:52, 16 maj 2014 (CEST)


Powrót do spisy miejscowości